Hlavní informace

test-registrovani
VSTUPNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

Systém vstupního vzdělávání se skládá ze čtyř modulů a je určen nejen pro nově příchozí zaměstnance, ale také pro asistenty a dobrovolníky organizace.

Modul I. je vhodný a přístupný i studentům odborných a vyšších škol či komukoliv, kdo má o danou tématiku zájem. V případě Vašeho zájmu o tento kurz se obraťte na Ing. Renatu Němcovou, Ph.D. ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Cena semináře je 800,- Kč.

Modul I.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O ORGANIZACI A ÚVOD DO PROBLEMATIKY PORUCH AUTISTICKÉHO SPEKTRA

Účastníci kurzů dostanou základní informace o nabídce služeb a kompetencích jednotlivých pracovišť Národního ústavu pro autismus, z.ú. Seznámí se s organizační strukturou organizace, personálním obsazením středisek a službami poskytovanými jednotlivými pracovišti. Seznámí se se zásadami a standardními postoji Národního ústavu pro autismus, z.ú. v otázkách směrů péče o osoby s autismem a s etickým kodexem zaměstnance.

Cílem odpolední části kurzu je posluchače seznámit s jednotlivými poruchami autistického spektra a specifickými projevy v chování, které tyto poruchy charakterizují, stručně představit základní metody pro práci s dítětem. Přednáška je pro lepší srozumitelnost doprovázena videoukázkami, kazuistikami a také zážitkovými technikami. Během přednášky je dán prostor pro diskusi a dotazy účastníků.

Lektorské zajištění:

Ing. Magdalena Thorová – ředitelka Národního ústavu pro autismus, z.ú.

PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D. – psycholožka, ředitelka střediska odborného poradenství a diagnostiky

Další informace