Hlavní informace

vzdelavani-zaku-s-poruchami-autistickeho-spektra-v-bezne-skole
Vzdělávání žáků s poruchami autistického spektra v běžné škole

Lektor: PaedDr. Věra Čadilová

Délka kurzu: Jednodenní kurz (8 hodin)

 

Pro koho je kurz určen: Pro vedoucí pracovníky škol, pedagogy a asistenty pedagoga v běžných základních a středních školáchm kteří pracují s integrovanými žáky s PAS nebo ve třídách

Jednodenní kurz, který může proběhnout podle vašich možností ve všední dny nebo o víkendu ve vašem zařízení. Kurz je určen zejména pro vedoucí pracovníky škol, pedagogy a asistenty pedagoga z běžných základních škol a středních škol, kteří pracují s integrovanými žáky s PAS nebo ve třídách speciálně zřízených pro žáky s PAS na běžných základních školách. Maximální počet účastníků je 15.

Cílem tohoto kurzu je podat vstupní informace pedagogickým pracovníkům, kteří začínají pracovat se žákem s PAS v běžné škole. Důležité je vysvětlit, jaké deficity plynou z poruchy autistického spektra a případně z dalších přidružených poruch a onemocnění, představit vhodné metody a formy práce. Je třeba připravit na skutečnost, že odlišné chování žáka s PAS může ovlivňovat klima třídy, účastníci kurzu se dozvědí, jakým způsobem s třídním kolektivem pracovat a jak příznivě klima třídy ovlivňovat. V rámci kurzu bude rovněž probráno, jaké deficity u žáků s PAS ovlivňují zvládání jednotlivých vzdělávacích předmětů, k výuce jednotlivých předmětů budou předány metodické postupy a představeny pomůcky. Přednáška bude doplněna videoukázkami, fotografiemi pomůcek, úpravy prostředí, vizualizace času apod.

Kurz na příslušné škole je možné zaměřit na potřeby konkrétního žáka.

Kurz je akreditován MŠMT ČR.

Cena: od 15.000,- Kč*

Pro více informací a objednání kurzu kontaktujte Renatu Němcovou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 774 723 117).
*Výsledná cena bude zpracována na základě konkrétního požadavku.

 

Ze zpětných hodnocení:
"Moc mi pomohly konkrétní příklady. Dokázala jsem si to pak lépe představit. Moc děkuji!"
"S kurzem jsem byla spokojena - kvalitní přednes, předání velkého množství praktických informací, což je velmi přínosné."