Hlavní informace

syndrom-vyhoreni-aneb-jak-horet-a-nevyhoret
Syndrom vyhoření aneb Jak hořet a nevyhořet

Lektor: Mgr. Roman Pešek

Délka kurzu: Dvoudenní kurz (16 hodin)

 

Pro koho je kurz určen: Kurz vhodný pro pracovníky v přímé péči, zaměstnance pobytových služeb, ústavů soc. péče apod. i pro pracovníky v řídících funkcích. Pro kohokoliv, kdo je ohrožen syndromem vyhoření.

Dvoudenní kurz, který může proběhnout podle Vašich možností ve všední dny nebo o víkendu ve Vašem zařízení. Maximální počet účastníků je 15.

Během tohoto kurzu jsou předávány základní informace a doporučení ohledně syndromu vyhoření pro sociální pracovníky, pracovníky v sociálních službách i pracovníky v manažerských a řídících funkcích. Hlavní důraz je kladen na nácviky praktických dovedností, tj. jak lépe předcházet a zvládat dlouhodobý intenzivní stres a zvyšovat si vlastní odolnost. Mezi tematické oblasti, na které se kurz zaměřuje, patří - osobnost člověka (myšlení, emoce, tělo), rizikové a ochranné faktory v pracovním prostředí a mimopracovní vztahy s partnerem a přáteli. Mezi nacvičované metody patří např. kognitivní práce se škodlivými myšlenkovými přesvědčeními, nácvik asertivních dovedností (odmítání, dávání a přijímání kritiky, dávání a přijímání komplimentů, žádost o pomoc), nácvik strukturovaného řešení mezilidských konfliktů, součástí je praktická ukázka Bálintovské skupiny, kterou lze využít jako účinnou formu skupinové supervize. Kurz je veden lektorem s několikaletými zkušenostmi v oblasti sociálních služeb, který je vycvičený v kognitivně behaviorální terapii, jenž je ověřeně účinným přístupem mj. pro prevenci a zvládání syndromu vyhoření.

1. den

  • Syndrom vyhoření, definice fáze, koho nejčastěji postihuje, míra výskytu u jednotlivých profesí, faktory věku, délky praxe, pohlaví, vzdělání apod.
  • Rizikové faktory pro vyhoření v osobnosti člověka, v pracovním prostředí a v mimopracovním prostředí. Projevy syndromu vyhoření v oblasti myšlení, emocí, těla, chování a negativní důsledky syndromu vyhoření pro jednotlivce a pro organizaci.
  • Tři pilíře životní spokojenosti, základní emoční potřeby a vzorce myšlení.
  • Přerámování škodlivých vzorců myšlení.

 2. den

  • Rizikové faktory na pracovišti.
  • Svalová relaxace a skupinová supervize.
  • Protistresové asertivní dovednosti.
  • Partnerské vztahy a konflikty.

Kurz je akreditován MPSV ČR.

Cena: od 19.000,- Kč*

Pro více informací a objednání kurzu kontaktujte Renatu Němcovou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 774 723 117).
*Výsledná cena bude zpracována na základě konkrétního požadavku.