Hlavní informace

sikana-u-deti-a-dospivajicich-s-aspergerovym-syndromem-a-vysoce-funkcnim-autismem
Prevence šikany a její řešení u dětí a dospívajících s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem

Lektoři: Mgr. Lenka Bittmannová, Mgr. Julius Bittmann

Délka kurzu: Jednodenní kurz (8 hodin)

 

Pro koho je kurz určen: Pro pedagogy, speciální pedagogy či psychology, kteří pracují s dětmi s poruchami autistického spektra. Maximální počet účastníků je 15.

Jednodenní kurz, který může proběhnout podle vašich možností ve všední dny nebo o víkendu ve vašem zařízení. Účastníci tohoto kurzu se zorientují v problematice šikany a jejích specifik u dětí a dospívajících s poruchami autistického spektra. Seznámí se s formami, projevy a především způsoby řešení ve školním i mimoškolním prostředí. Dalším důležitým tématem kurzu je prevence šikany u dětí a mladých lidí s PAS. Poznatky lektorů jsou opřeny o zkušenosti z praxe s dětmi a s dospívajíci s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem a výsledky výzkumného šetření mezi desítkami rodin dětí s PAS. Součástí kurzu jsou návrhy řešení konkrétních případů. Účastníci budou společně s lektory probírat modelové situace a podílet se na jejich efektivním řešení.

Kurz obsahuje teoretickou část, stěžejní je však část praktická a zážitková.

Kurz je akreditován MŠMT ČR.

Cena: od 15.000,- Kč*

Pro více informací a objednání kurzu kontaktujte Renatu Němcovou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 774 723 117).

*Výsledná cena bude zpracována na základě konkrétního požadavku.