Hlavní informace

partnerske-a-sexualni-souziti-klientu-s-mentalnim-postizenim
Vztahy, intimita a sexualita lidí s mentálním postižením

(změna postojů personálu, tvorba Protokolu sexuality)

Lektor: PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D., PhDr. Hynek Jůn, Ph.D.

Délka kurzu: Dvoudenní kurz (16 hodin)

Pro koho je kurz určen: Pro pracovníky v přímé péči, zaměstnance pobytových služeb, ústavů sociální péče apod.

Dvoudenní kurz, který může proběhnout podle Vašich možností ve všední dny nebo o víkendu ve Vašem zařízení. Kurz je koncipován teoreticko-prakticky. Maximální počet účastníků je 15. Během dvoudenního kurzu frekventanti pracují ve skupinách, probereme základy lidské sexuality a jejího dopadu na kvalitu života. Probereme úskalí absence sexuálního života pro klienty a možná rizika dovolení sexuálního vyžití. V průběhu kurzu je využíváno příběhů klientů a konkrétních příkladů. Osou kurzu je společná tvorba Protokolu intimních a neintimních vztahů, který bude následně sloužit jako písemný popis toho, jak se v zařízení k sexualitě klientů přistupuje.

V rámci kurzu také řešíme konkrétní problémy v sexuálním chování klientů ve Vašem zařízení. Lektoři se zabývají  aktuálními problémy Vašich klientů a navrhují společně s personálem možná řešení.

Kurz je akreditován MPSV ČR.

Cena: od 28.000,- Kč*

Pro více informací a objednání kurzu kontaktujte Renatu Němcovou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 774 723 117).
*Výsledná cena bude zpracována na základě konkrétního požadavku.

 

Ze zpětných hodnocení:

Zaměstnanci Súkromné spojené školy Prešov:
"Viem akou cestou se mám ubierať v komunikácii s rodičmi pri otázke sexuality (masturbácie). Obsah kurzu bol veľmi bohatý; rozobieranie konkrétných situácií."
"Skvelé! Nabrala som veľa inšpirácie do ďalšej práce a získala som vačšiu istotu v tom, čo robím a kde je moja zodpovednosť v práci."

Další zpětné vazby:

"Výborný princip - zjištění na začátku kurzu, o co mají účastníci zájem."
"Přínosné pro praxi i pro soukromí."
"Velmi praktické, otevřené a přínosné, možnost otázek, řešení konkrétních případů."
"Velmi se mi líbilo, že jste nás vedli k rovnému přístupu k lidem s postižením - zohlednění fyzického věku, srovnání s normou."
"Byla jsem velmi spokojena, ráda bych vyzvedla přístup lektorů - jejich přirozenost a blízkost ostatním členům skupiny."
"Jsem velmi spokojená s obsahem i formou, obsahově je kurz velmi přínosný, velká flexibilita lektorů, sympatické vystupování."
"Kurz předčil mé očekávání. Je výborné prokládat informace příhodami."
"S kurzem jsem velice spokojena. Přednášející jsou lidé z praxe, vzdělaní, dobří řečníci, "normálně" komunikující, přirozené autority."
"Jsem ráda, že svou "práci" umíte."