Hlavní informace

rozvoj-socialnich-a-komunikacnich-dovednosti-u-deti-a-dospelych-s-as-a-vysoce-funkcnim-autismem
Rozvoj sociálních a komunikačních dovedností u dětí a dospělých s AS a vysoce funkčním autismem

Lektoři: Mgr. Julius Bittmann, Mgr. Lenka Bittmannová

Délka kurzu: Dvoudenní kurz (16 hodin)

 

Pro koho je kurz určen: Kurz  vhodný pro rodiče i odborníky, kteří pracují s osobami s Aspergerovým syndromem nebo vysoce funkčním autismem.

Dvoudenní kurz, který může proběhnout podle vašich možností ve všední dny nebo o víkendu ve vašem zařízení. Maximální počet účastníků je 15.

Účastníci tohoto dvoudenního kurzu se zorientují v základní symptomatice Aspergerova syndromu. Seznámí se s deficity v oblasti sociálního chování a komunikace u lidí s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem a možnostmi jejich kompenzace. Stěžejní část kurzu je věnována praktickým nácvikům sociálních a komunikačních dovedností. Součástí kurzu je také seznámení se způsoby vedení individuálních a skupinových forem nácviků sociálních dovedností a terapií nízkého sebevědomí.
Kurz obsahuje praktickou i teoretickou část, je vedený především zážitkovou formou.

1. den
Symptomatika Aspergerova syndromu. Popis deficitů v oblasti komunikace a sociálních dovedností.  Konfliktní situace vyplývající z těchto deficitů (verbální agrese, impulsivita, destruktivní tendence) a jejich řešení. Motivační systémy. Videoukázky.

2. den
Techniky rozvoje sociálních a komunikačních dovedností.
Práce s automatickými myšlenkami dětí a dospělých s AS a VFA.
Terapie nízkého sebevědomí.                                                                
Praktické ukázky, příklady z praxe.

Kurz je akreditován MŠMT ČR.
 
Cena: od 22.000,- Kč*
 
Pro více informací a objednání kurzu kontaktujte Renatu Němcovou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 774 723 117).
*Výsledná cena bude zpracována na základě konkrétního požadavku.