Hlavní informace

mysleni-a-chovani-lidi-s-autismem
Jak porozumět autismu. Myšlení a chování lidí s poruchou autistického spektra

Lektor: Mgr. Veronika Šporclová, Ph.D.

Délka kurzu: Jednodenní kurz (8 hodin)

 

Pro koho je kurz určen: Pro pedagogy či pracovníky v přímé péči, zaměstnance pobytových služeb, ústavů sociální péče apod., kteří mají v péči nebo ve svém blízkém okolí lidi s poruchou autistického spektra bez těžšího mentálního handicapu. 

Jednodenní kurz, který může proběhnout podle vašich možností ve všední dny nebo o víkendu ve vašem zařízení. Maximální počet účastníků je 15.

Mezi laickou i odbornou veřejností přetrvává spousta mýtů, které jsou v souvislosti s autismem uváděny. Problematika poruch autistického spektra je stále bagatelizována a nutnost specifického přístupu k lidem s PAS bývá podceňována. Abychom mohli pomoci, musíme nejprve porozumět. Cílem tohoto jednodenního semináře je snaha pohlédnout na autismus z jiného úhlu. Prostřednictvím zážitkových metod bude účastníkům přiblíženo myšlení  lidí s PAS a nápadnosti v chování těchto lidí. Na základě konkrétních kazuistik, příkladů z praxe a videoukázek jsou demonstrovány obtíže,  se kterými se u lidí s touto diagnozou setkáváme. Pouze s pochopením širokého spektra projevů poruch autistického spektra a jiného způsobu vnímání lidí s PAS máme možnost tyto lidi podpořit. Kurz obsahuje teoretickou i praktickou část, je určen pro osoby, které pečují o děti s PAS bez těžšího mentálního handicapu.

Kurz je akreditován MŠMT ČR.

Cena: od 15.000,- Kč*

Pro více informací a objednání kurzu kontaktujte Renatu Němcovou (email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: 774 723 117). 
*Výsledná cena bude zpracována na základě konkrétního požadavku.

Ze zpětných hodnocení:

"Velice oceňuji praktickou názornost a zážitky z interaktivních metod. Velice přínosná přednáška pro naše další fungování v rodině. Dostala jsem odpovědi na otázky, které jsem řešila." Marcela Žemličková, rodič
 
"Užitečné informace, praktické, s vhodnými ukázkami. Živá přednáška, "fajn" pžístup." Petra Maternová, ZŠ, PŠ a MŠ, Česká Lípa
 
"Velice dobře srozumitené, zábavné a hlavně praktické." Fatima Abdallahová, MŠ Laudova se speciálními třídami, Praha
 
"Kladně hodnotím praktická cvičení, která vedla k lepšímu pochopení problematiky." Martina Roflíková, MŠ Laudova se speciálními třídami, Praha
 
Pracovníci Domova Barbora, Kutná Hora:
" Kurz byl super, dozvěděla jsem se mnoho zajímavých a přínosných věcí." Tereza Suchá
"Obsahově kurz splnil moje očekávání. Videa, grafy... poznámky z praxe. Děkuji." František Srholec
 
Pracovníci Centra pro rodinu a sociální péči z. s., Ostrava:
"Přednáška byla výstižná, věcná, názorná a vše vysvětlující. Byla jsem ráda za vstřícné a trpělivé zodpovězení mých dotazů." Petra Larszová Šohajová
"Naprosto skvělá přednáška. Jednotlivé praktické příklady (videa) byly výborné pro lepší vhled do problematiky PAS." Daniela Hofírková
 
Ostatní zpětné vazby:
"Podnětné školení k porozumění "jiného světa" autistů.""Líbilo se mi, že lektorka reagovala na individuální dotazy - napříč odlišným věkem našich žáků a studentů.""Téma bylo zajímavě prezentováno, bylo znát, že paní lektorka ví, o čem hovoří, seminář byl velmi zajímavý."

"Skvělá paní lektorka, dobře srozumitelný výklad, dobrá prezentace."
"Nebylo to zjednodušující, nová fakta. Účastnila jsem se stejného kurzu před lety, stejně to bylo přínosné - díky."
"Kurz překonal moje očekávání! Pochopila jsem, co mi zatím nikdo nevysvětlil. Jeden z nejlepších kurzů, které jsem zažila."
"Forma byla srozumitelná a plná příkladů z praxe. Zároveň jsme měli možnost situace prožít očima autistů. Skvělé, děkuji."
"Velmi oceňuji praktické ukázky a vyprávění příkladů z praxe. Zapojení účastníků do diskuze."
"Jasné a výstižné. Jen bych potřebovala více vysvětlit, co dělat při kombinaci PAS a dalších přidružených vad."
"Výborný kurz, který mi objasnil příčiny, které mohou u žáků spouštět zdánlivě nepochopitelné chování, umožnil mi podívat se na svět jejich očima."