Hlavní informace

jak-rozeznat-autismus-modul-0-batole
Jak rozeznat autismus: Modul 0 - Batole

Lektor: PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D.

Délka kurzu: Jednodenní kurz (5 hodin)

 

Pro koho je kurz určen: Seminář je doporučen odborníkům, kteří se v praxi věnují diagnostice, depistáži a screeningu dětí s poruchou autistického spektra do tří let. Vhodný je pro pracovníky rané péče, pediatry, psychology, pedagogy, zdravotní sestry a poradenské pracovníky, kteří pracují s dětmi do tří let. Pochopit odlišnosti v raném vývoji je stěžejní dovednost v porozumění podstatě obtíží, kterým osoby s autismem čelí.

Jednodenní kurz, který může proběhnout podle vašich možností ve všední dny nebo o víkendu ve vašem zařízení. Maximální počet účastníků je 15.

Účastníci semináře se naučí rozpoznávat a rozumět raným symptomům autismu tím, že budou na videoukázkách srovnávat běžné a atypické sociální chování od 15 měsíců do 3 let věku. Probrán bude vývoj tzv. sociálního mozku, jeho význam v rámci evoluce, učení i fungování ve společnosti.  Na videoukázkách budou prezentovány charakteristické symptomy podle kritérií uvedených v DSM 5. Účastníci se seznámí se základními screeningovými a testovými metodami, které lze v tomto věku použít. Naučí se techniky a metody, jak navazovat interakci s dítětem, aby se případné deficity charakteristické pro autismus staly detekovatelnými.

Cena: od 15.000,- Kč*

Pro více informací a objednání kurzu kontaktujte Renatu Němcovou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 774 723 117).
*Výsledná cena bude zpracována na základě konkrétního požadavku.

 

Ze zpětných hodnocení:
"Děkuji moc, jsem v diagnostice autismu nováček a tento kurz mi moc pomohl."
"Velmi vhodně doplněná teoretická část praktickými ukázkami a diskuzí."
"Děkuji moc, kurz mi velmi pomohl se v této problematice více zorientovat, oceňuji videonahrávky."
"Oceňuji velmi přirozený projev lektorky, celý kurz pohodový."