Hlavní informace

diagnostika-deti-s-pas
Diagnostika dětí s PAS

Lektor: PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D.

Délka kurzu: Dvoudenní kurz (16 hodin)

Pro koho je kurz určen: Kurz vhodný pro pro psychology, pedagogy či dětské psychiatry, případně komunikační terapeuty (logopedy) pracující s dětmi předškolního věku s opožděným vývojem, nerovnoměrným vývojem, poruchami řeči a poruchami autistického spektra.

Dvoudenní kurz, který může proběhnout podle vašich možností ve všední dny nebo o víkendu ve vašem zařízení. Maximální počet účastníků je 15.

Účastníci tohoto kurzu se naučí uplatňovat v praxi základní diagnostická kritéria poruch autistického spektra (dětský autismus, atypický autismus, Aspergerův syndrom, jiná pervazivní vývojová porucha), získají základní podklady k diferenciální diagnostice a diagnostice v raném věku (do tří let), naučí se testovat schopnosti dítěte s pomocí vývojových škál a testů v nejdůležitějších oblastech rozumového, psychického a motorického vývoje. Odhad vývojového (mentálního) věku slouží jako podklad pro pedagogickou intervenci, ale je i nezbytným podkladem k diferenciální diagnostice (nutné k rozlišení mentální retardace od poruchy autistického spektra). Účastníci se naučí sestavovat vývojový profil dítěte v grafické podobě a využívat ho pro psychoedukační intervenci.
Součástí kurzu jsou podklady pro screeningovou diagnostiku, materiály obsahující kompletní vývojové škály a praktické ukázky různých pomůcek, které je možné k testování využívat.
 

Kurz je akreditován MŠMT ČR.

Cena: od 26.000,- Kč*

Pro více informací a objednání kurzu kontaktujte Renatu Němcovou (email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: 774 723 117).
*Výsledná cena bude zpracována na základě konkrétního požadavku.

Ze zpětných hodnocení:
"S kurzem jsem byla velmi spokojena, oceňuji prostor pro dotazy, uvolněnou atmosféru, možnost vzájemné diskuze."
"Bylo skvělé, že nás lektorka prakticky zapojila."
"Děkuji za optimistický a praktický výklad a rozsáhlé zkušenosti neocenitelné pro praxi. Takoví odborníci by byli potřeba v každém kraji."