Hlavní informace

clanek-pro-zamestnance-demo-6
Terapie problémového chování II.

Název kurzu: Terapie problémového chování u lidí s mentálním postižením a/nebo autismem
Základní kurz rozšířený o kognitivní terapii klientů s lehkým mentálním handicapem, změnu postojů personálu a návrh krizových scénářů u fyzické agrese.

Lektor: PhDr. Hynek Jůn, Ph.D.

Délka kurzu: Dvoudenní kurz (16 hodin)

 

Pro koho je kurz určen: Pro pracovníky v přímé péči, zaměstnance pobytových služeb, ústavů sociální péče apod.

Dvoudenní kurz, který může proběhnout podle Vašich možností ve všední dny nebo ve Vašem zařízení. Kurz je koncipován teoreticko-prakticky. Maximální počet účastníků je 15. Během kurzu si frekventanti osvojí základy aplikované behaviorální analýzy, které poté mohou využít ve své práci při zvládání problémového chování. Dalším krokem kurzu je změna postojů personálu k problémovému chování tak, aby personál svými postoji a následným chováním nespouštěl agresi u svých klientů. Na závěr kurzu společně navrhujeme krizové scénáře pro zařízení ve chvíli agresivního chování klientů.

V rámci kurzu také řešíme konkrétní problémy ve Vašem zařízení. Lektor se zabývá  aktuálními problémy Vašich klientů a navrhují společně s personálem možná řešení. Doporučujeme Vám si na kurz připravit videozáznamy Vašich klientů, zvláště pak jejich problémového chování. Není to však podmínkou.  

Kurz je akreditován MPSV ČR.

Cena: od 20.000,- Kč*

Pro více informací a objednání kurzu kontaktujte Renatu Němcovou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 774 723 117).
*Výsledná cena bude zpracována na základě konkrétního požadavku.

 

Ze zpětných hodnocení:
"Nejpřínosnější pro mě byla systematizace vlastních zkušeností a postřehů."
"Nejpřínosnější byly rozbory konkrétních případů, potvrzení toho, že přístup ke klientům je vždy individuální a nemohu vždy trvat na důslednosti."
"Kurz mě vedl k zamyšlení nad různými přístupy v řešení krizových situací."