Hlavní informace

clanek-pro-zamestnance-demo-4
Použití fyzické restrikce u klientů s problémovým chováním

Lektoři: PhDr. Hynek Jůn, Ph.D., Bc. Kateřina Balická, DiS.

Délka kurzu: Dvoudenní kurz (16 hodin) 

 

Pro koho je kurz určen: Pro pracovníky v přímé péči, zaměstnance pobytových služebm ústavů sociální péče apod.

 

Dvoudenní kurz, který může proběhnout podle Vašich možností ve všední dny ve Vašem zařízení. Kurz je koncipován ryze prakticky a maximální počet účastníků je patnáct (ideální je, když je počet účastníků dělitelný třemi). Během kurzu frekventanti pracují ve skupinách, osvojí si základy fyzických úchopů, které poté mohou využít ve své práci při zvládání problémového chování. Dále společně s personálem navrhneme krizové scénáře pro konkrétní klienty z Vašeho zařízení tak, aby bylo jasné, jak příště postupovat při jejich agresivním chování.

 

 

Kurz je akreditován u MPSV ČR.

 

Pro uskutečnění kurzu je zapotřebí větší místnost, s minimálně 4 žíněnkami. Účastníci kurzu musí mít sportovní oblečení a obuv. Kurz je určen pouze pro personál, který bude aktivně cvičit a zkoušet techniku fyzických úchopů, není určen pro pasivní pozorovatele! Žíněnky mohou zajistit lektoři kurzu.

 

V rámci kurzu se personál seznámí s technikami fyzického zvládnutí agresivního klienta v sedě, ve stoje a na zemi. Dále se naučí základní sebeochranné metody při škrcení, držení klientem a kousání. Personál si může akce nahrávat nebo fotit pro vlastní potřebu zařízení.

 

Cena: od 28.000,- Kč (výsledná cena bude zpracována dle konkrétního požadavku).

Pro více informací a objednání kurzu kontaktujte Renatu Němcovou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 774 723 117).

Ze zpětných hodnocení:

"Super byla teoretická část o autismu. Líbily se mi praktické zkušenosti obou lektorů", Jana Kytlicová, DZP Staré Město.

Pracovníci ZŠ speciální Jasněnka, o.p.s., Uničov:

"Náplň kurzu byla pro mě maximální (teoretická i praktická část). Skvělé, že lektoři jsou žena i muž. Lektoři mají skvělý přístup a jsou skutečně profesionálové", Lenka Losíková.

"Zjistila jsem, jak účelně přistupovat k žákům (agresorům). Získala jsem sebedůvěru a jistotu pro řešení incidentů. Obsah kurzu byl cílen přímo na naše potřeby. Lektoři mají profesionální přístup a jsou flexibilní. Kurz byl bohatý na názorné příklady řešení incidentů", Petra Barboříková.

" Kurz mě naučil nebát se kontaktu s agresorem. Lektoři nám předali poznatky z praxe, což je hodně dobré pro názornost. Lektoři jsou skvěle sehraní a profesionálové, na kurzu byl humor i akce", Lucie Machátová.

"Uvědomila jsem si, jak je důležitý vztah žák-učitel, nejde primárně o řešení incidentů. Velkým přínosem kurzu je, že účastník získává sebevědomí. Na kurzu panovala velmi příjemná atmosféra, veškeré informace byly přenášeny do praxe, na konkrétní situace", Iva Hozáková.

"Lektoři jsou milí a příjemní lidé. Kladně hodnotím možnost praktického odzkoušení získaných poznatků v týmu", Iveta Červinková.