Hlavní informace

14.11. - 14.11.
2013

Jak se nezbláznit z dítěte s Aspergerovým syndromem

Počet volných míst:
-
Délka konání:
Pro koho je kurz určen:

Description

Lektorské zajištění

Mgr. Roman Pešek

Počet hodin

8

Akreditace

MPSV ČR

Pro koho je kurz určen

 

Pro rodiče a další blízké osoby dětí s Aspergerovým syndromem. Odborníci (speciální pedagogové, psychologové, terapeuti, sociální a poradenští pracovníci apod.), kteří přicházejí do kontaktu s rodiči a blízkými osobami dětí s Aspergerovým syndromem.

Anotace

 

Kurz si klade za cíl poskytnout potřebnou podporu rodičům a dalším osobám pečujícím o děti s Aspergerovým syndromem a naučit je pracovat se sebou samými.
Děti s Aspergerovým syndromem potřebují především silné, odolné, vyrovnané a trpělivé rodiče. V rámci kursu jsou prezentovány zkušenosti, které vyplývají z několikaleté poradenské práce s rodiči dětí s Aspergerovým syndromem. Soubor doporučení pro rodiče nese název Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem. Součástí kurzu je i promítání videodokumentu "Jsem špatný rodič", který byl natočen ve spolupráci s rodiči dětí s Aspergerovým syndromem, a názorná ukázka Bálintovské skupiny, během které si vybraní rodiče mohou vyzkoušet metodu, jak účinně přemýšlet a řešit konkrétní problémové chování svého dítěte s Aspergerovým syndromem.

Program

 

 9:00 – 16:00

  • Co je odolnost člověka.
  • Škodlivé vzorce myšlení a jejich změna.
  • Modus Hyperkompenzátora a nadměrná péče o dítě.
  • Uvědomování a přijímání vlastních emocí.
  • Model ABC a možnosti zvládání agrese u dětí s AS.
  • Bálintovská skupina. 

Cena kurzu

1.700,- Kč

 

Ze zpětných hodnocení:

"Seminář byl zajímavý a srovnal mi myšlenky "do šuplíčků". Pozitivní byla i výměna názorů mezi účastníky", Ludmila Sluníčková, osobní asistentka NAUTIS.
 
"Pro moji práci maximálně přínosný kurz. Oceňuji interaktivní styl přednášky, všechny informace byly propojené s praxí, čímž maximálně stoupla možnost využití poznatků v mém zaměstnání. Profesionalita a zkušenost lektora", Tereza Šimečková, Mikasa z.s.
 
"Naučila jsem se uvědomit si, že nejde být dokonalá matka."
"Při kurzu vznikla příjemná a inspirativní atmosféra."
"Velmi jasný, strukturovaný výklad proložený příklady."
"Rodiče měli možnost získat zkušenosti a názory jiných se stejnými problémy. Často stačí jen slyšet, že v tom nejsem sám. Také slyšet, že není všeobecná rada a musí se to zkoušet, dokud nenajdu to, co funguje.
"
 

 

Registrujte se na tuto akci

Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required

Venue

Venue:
Školící centrum Apla Praha - Dolanská
Ulice:
Dolanská 23
ZIP:
16100
Město:
Praha 6
Země:
Czech Republic

Description

Popis cesty:

Cesta MHD: od konečné tramvaje č. 20,26 (tram jede od metra"A" Dejvická) - Divoká Šárka. Přejdete hlavní silnici (Evropská), pak půjdete kousek doleva (směrem do centra) a před hospodou "Na Džbánu" odbočíte doprava, do ulice Přední. Pak hned první ulicí doleva, ulice Jenečská a z ní první ulicí doprava - Dolanská.

Cesta autem: z obou směrů, ze směru Ruzyně, Kladno i ze směru od centra - Dejvic, odbočíte do ulice Za Vokovickou vozovnou (ve směru od centra je to druhá ulice vlevo za benzinkou Shell, ve směru od Ruzyně je to první ulice doprava za hospodou "U Džbánu"). Hned první ulicí odbočíte doprava do ulice Jenečská a zase hned první doleva - Dolanská.

Registration