Vzdělávácí kurzy NAUTIS

ON-LINE KURZ: Jak se nezbláznit při výchově dítěte s Aspergerovým syndromem

Děti s Aspergerovým syndromem potřebují především silné, odolné, vyrovnané a trpělivé rodiče. V rámci kurzu jsou prezentovány zkušenosti, které vyplývají z několikaleté poradenské práce s rodiči dětí s Aspergerovým syndromem.


Cena kurzu:
1 500 Kč
Počet hodin:
4 hodiny
Počet volných míst:
11
Datum konání:
11. 06. 2020

Lektorské zajištění: Mgr. Roman Pešek

Pro koho je kurz určen: Pro rodiče a další blízké osoby dětí s Aspergerovým syndromem. Odborníci (speciální pedagogové, psychologové, terapeuti, sociální a poradenští pracovníci apod.), kteří přicházejí do kontaktu s rodiči a blízkými osobami dětí s Aspergerovým syndromem.

Kurz si klade za cíl poskytnout potřebnou podporu rodičům a dalším osobám pečujícím o děti s Aspergerovým syndromem a naučit je pracovat se sebou samými.

Součástí kurzu je i promítání videodokumentu "Jsem špatný rodič", který byl natočen ve spolupráci s rodiči dětí s Aspergerovým syndromem, a názorná ukázka Bálintovské skupiny, během které si vybraní rodiče mohou vyzkoušet metodu, jak účinně přemýšlet a řešit konkrétní problémové chování svého dítěte s Aspergerovým syndromem.

Program kurzu:

9:00 - 13:00

  • Co určuje životní spokojenost.
  • Škodlivé vzorce myšlení a jejich změna.
  • Model ABC a možnosti zvládání agrese u dětí s AS.
  • Bálintovská skupina. 

Podrobné informace o kurzu Vám budou zaslány 3 dny před konáním kurzu. Každý účastník obdrží osvědčení o absolvování kurzu na e-mail.

Odebírejte náš newsletter ze střediska vzdělávání

Chcete dostávat novinky a aktuální nabídku kurzů ze střediska vzdělávání NAUTIS? Stačí se registrovat do našeho newsletteru.

Kompletní registrace