Hlavní informace

vzdělávací aktivity pro rodiče starších dětí a mládeže s PAS

V rámci projektu probíhaly následující vzdělávací aktivity, které nadále naleznete v nabídce služeb terapeutického a sociálně rehabilitačního střediska APLA:

  • Rodičovské skupiny pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem a vysoce funkčním autismem – setkání rodičů, jejichž cílem je vzájemně se za odborného dohledu terapeuta učit a posilovat při zvládání a řešení problémů spjatých s výchovou dítěte s Aspergerovým syndromem.
  • Edukačně relaxační víkendové pobyty – aktivita, jejímž cílem je navázat intenzivní kontakt rodičů s odborníky i mezi sebou navzájem. Program obsahuje odborné přednášky, terapeutické a relaxační aktivity. 

Hodnocení rodičů:

Víkend: Odvážíme si přesně to, pro co jsme si přijeli. Pocit sounáležitosti, pochopení a hlavně opory. Děkujeme.

Z hodnocení zaměstnanců APLA:

„…. Pobyt proběhl v už osvědčeném penzionu U čápa v Jizerských horách a sešla se moc prima parta rodičů i dětí ze Středočeského kraje. Celý víkend měl příjemnou atmosféru. A zatímco rodiče se vzdělávali na zajímavých přednáškách Mgr. Veroniky Šporclové a Mgr. Romana Peška, my z APLA jsme se učili od dětí. Věděli jste, že tyranosauři útočí jen ve skupinách? Nebo že když do kulečníku naházíte jablka, tak přestane fungovat?“  

Denisa Brůhová, projektová manažerka