Hlavní informace

Vzdělávací aktivity pro rodiče ze Středočeského kraje

Rodiče mající trvalé bydliště ve Středočeském kraji mohli bezplatně využívat následující aktivity:

 • Tématická setkání pro rodiče malých dětí s PAS
  • 30. 1. 2014 Jak pracovat se strukturou a vizualizací (Jan Kouřil)
  • 27. 2. 2014 Empatická nedůslednost ve výchově dětí s PAS (Hynek Jůn)
   • na semináře se můžete hlásit Haně Kašpárkové ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. )
 • Vzdělávací pobytové kurzy pro rodiče malých dětí s PAS
   • v průběhu roku 2014 proběhnou 3 pobytové kurzy
 • Přednášky odborníků pro rodiče starších dětí a mládeže s PAS (Na počátku února proběhlo první sobotní setkání pro rodiče starších dětí. Hlavními tématy byly motivace, nácviky sociálních dovedností, zvládání zlostných afektů a psychohygienická podpora rodičů dětí s AS.)

 

Ohlédnutí za pobytem pro rodiny s dětmi v Janských Lázních

Hotel Večernice, šest rodin s dětmi, tým odborníků a asistentů z APLA Praha, nácviky, přednášky, rodičovská skupina, procházky, trampolína, hezké počasí a pohoda. Tak by se dal v jedné větě shrnout pobyt pro rodiny s dětmi, který organizovala APLA Praha na přelomu července a srpna v Janských Lázních.

Po úvodní společné procházce, jejímž cílem nebyl jen výlet na Modrokamennou boudu, ale zejména možnost pro všechny zúčastněné trochu se "oťukat", začal standardní program letních pobytů rané péče APLA Praha.

Dopoledne probíhaly nácviky dětí pod vedením Veroniky Šporclové a Aleny Netolické, odpoledne pak soubor přednášek a rodičovská skupina. Po dobu odborného programu měly děti na starosti asistenti a nutno říci, že i ty nejmenší děti zvládly odloučení od svých rodičů na jedničku.

Dny ubíhaly jako voda. Možná i proto, že vše probíhalo podle plánu, v pohodě, klidu a dětem zjevně horské prostředí padlo do noty. Pár chvilek horšího počasí v závěru pobytu děti strávily v herně plné hraček z inventáře APLA Praha, které je nejenom bavily, ale pomáhaly jim i v rozvoji jejich dovedností. Proto se nám ani v pátek po obědě nechtělo rozjet do svých domovů. Ale co naplat. Aby mohlo něco nového začít, musí něco skončit. A my v APLA Praha už se těšíme na další pobyt a další setkání. Držíme všem rodičům i dětem palce, aby se jim dařilo doma stejně dobře, jako s námi v Jánkách.

A jak vidí pobyt rodiče dětí?

Nejpřínosnější pro mě byla možnost strávit čas se synem, získat rady, jak s ním pracovat a na co se zaměřit. Zjistila jsem, v čem potřebuje pomoci a to, že se musím snažit ho více chápat, podporovat ho a netlačit na něj, aby byl jiný.

maminka Adámka

Nejpřínosnější pro mě byla celkové atmosféra - žádné obavy z okolí, které očekává normu. U přednášek jsem ocenila pohled "odjinud" - potvrzení, že nejsem blázen. Že PAS existuje. 

maminka Hozíka a Kuby

Děkuji ze srdce asistentce Kačce, která byla velice milá a hodná. Díky ní jsem pochopila, že i někdo jiný dokáže s Davídkem pracovat. Bude nám chybět a doufám, že se ještě potkáme. Všem moc děkujeme, bylo to fajn.

maminka Davídka

P1070250