Hlavní informace

24.10. - 24.10.
2019

Jak se nezbláznit z dítěte s Aspergerovým syndromem - Psychohygienická a psychoterapeutická podpora rodičů dětí s Aspergerovým syndromem

Počet volných míst:
4
Délka konání:
Pro koho je kurz určen:

Description

Lektorské zajištění

Mgr. Roman Pešek

Počet hodin

8

Akreditace

MPSV ČR

Pro koho je kurz určen

 

Pro rodiče a další blízké osoby dětí s Aspergerovým syndromem. Odborníci (speciální pedagogové, psychologové, terapeuti, sociální a poradenští pracovníci apod.), kteří přicházejí do kontaktu s rodiči a blízkými osobami dětí s Aspergerovým syndromem.

Anotace

 

Kurz si klade za cíl poskytnout potřebnou podporu rodičům a dalším osobám pečujícím o děti s Aspergerovým syndromem a naučit je pracovat se sebou samými.
Děti s Aspergerovým syndromem potřebují především silné, odolné, vyrovnané a trpělivé rodiče. V rámci kursu jsou prezentovány zkušenosti, které vyplývají z několikaleté poradenské práce s rodiči dětí s Aspergerovým syndromem. Soubor doporučení pro rodiče nese název Kyslíková maska pro rodiče dětí s Aspergerovým syndromem. Součástí kurzu je i promítání videodokumentu "Jsem špatný rodič", který byl natočen ve spolupráci s rodiči dětí s Aspergerovým syndromem, a názorná ukázka Bálintovské skupiny, během které si vybraní rodiče mohou vyzkoušet metodu, jak účinně přemýšlet a řešit konkrétní problémové chování svého dítěte s Aspergerovým syndromem.

Program

 

 9:00 – 16:00

  • Co je odolnost člověka.
  • Škodlivé vzorce myšlení a jejich změna.
  • Modus Hyperkompenzátora a nadměrná péče o dítě.
  • Uvědomování a přijímání vlastních emocí.
  • Model ABC a možnosti zvládání agrese u dětí s AS.
  • Bálintovská skupina. 

Cena kurzu

1.700,- Kč

 

Ze zpětných hodnocení:

"Seminář byl zajímavý a srovnal mi myšlenky "do šuplíčků". Pozitivní byla i výměna názorů mezi účastníky", Ludmila Sluníčková, osobní asistentka NAUTIS.
 
"Pro moji práci maximálně přínosný kurz. Oceňuji interaktivní styl přednášky, všechny informace byly propojené s praxí, čímž maximálně stoupla možnost využití poznatků v mém zaměstnání. Profesionalita a zkušenost lektora", Tereza Šimečková, Mikasa z.s.
 
"Naučila jsem se uvědomit si, že nejde být dokonalá matka."
"Při kurzu vznikla příjemná a inspirativní atmosféra."
"Velmi jasný, strukturovaný výklad proložený příklady."
"Rodiče měli možnost získat zkušenosti a názory jiných se stejnými problémy. Často stačí jen slyšet, že v tom nejsem sám. Také slyšet, že není všeobecná rada a musí se to zkoušet, dokud nenajdu to, co funguje.
"
 

 

Registrujte se na tuto akci

Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required

Venue

Venue:
Školící středisko NAUTIS - Závěrka
Ulice:
Závěrka 2369/14
ZIP:
169 00
Město:
Praha 6

Registration

Email