Hlavní informace

30.09. - 30.09.
2019

Jak rozeznat autismus - Modul 3: dospělý věk

Počet volných míst:
5
Délka konání:

Description

Lektorské zajištění

PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D.
přednášející se sebezkušeností s AS - bude doplněno

Počet hodin

5

Pro koho je kurz určen

 

Modul dospělí doporučujeme všem, kteří se zajímají o autismus. Určen je jak pro odborníky, tak pro rodiče osob s autismem nebo dospívající a dospělé osoby s autismem. Absolvovat by ho měl každý, kdo chce pochopit autismus v celé jeho šíři a různorodosti.

Anotace

Kurz se zaměřuje na poslední část vývojové trajektorie člověka s autismem, tedy na období dospívání a dospělosti. Zabývá se téměř výhradně lidmi s poruchou autistického spektra bez poruchy intelektu. Mapuje silné i slabé stránky lidí s PAS a jejich odlišné možnostmi fungování ve společnosti. Snaží se vystihnout a ukázat autismus v jeho pestrosti a odlišnosti. Na semináři budou prezentovány různé individuální kazuistiky, ale i výsledky studií, tak, aby posluchači získali i ověřené prognostické informace. Kurz staví na informacích od osob s autismem, které budou mít na semináři své vlastní vstupy a zúčastní se diskuse, kdy jim budou moci účastníci kurzu klást dotazy.

Program

 

10:00 – 15:30

- Přednáška o autismu u dospívajících a dospělých.
- Přednášky osob s autismem, osobní zkušenosti.
- Rozhovory a diskuse.

Cena kurzu

1.300,- Kč

 

 

 

 

 

 

Registrujte se na tuto akci

Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required Tooltip
Required

Venue

Venue:
Školící středisko NAUTIS - Závěrka
Ulice:
Závěrka 2369/14
Město:
Praha 6

Description

MHD na místo nejlépe do zastávky tramvaje „Marjánka“. Dále pak nahoru ulicí Liborova, po levé straně minete ulici Šlikova, následuje Závěrka, tou se dejte doleva a po pár metrech po levé straně narazíte na oranžový bytový dům číslo 14.

Parkovat v bezprostřední blízkosti nelze – v ulici jsou modré zóny. Možnost zdarma zaparkovat je ve 300 m vzdálené ulici Maratonská. 

Registration

Email