Hlavní informace

AUTISMUS V PRAXI - 4. ročník kazuistické konference

Termín konání: 19. října 2018

Místo konání: Hotel Olšanka, Praha 3 - Žižkov

Konference Autismus v praxi je v pořadí již čtrvtou konferencí pořádanou Národním ústavem pro autismus, která se věnuje úspěšným i méně úspěšným kazuistikám z oblasti péče o lidi s autismem.      

Rádi bychom Vás pozvali na říjnovou konferenci:

AUTISMUS V PRAXI - 4. ročník kazuistické konference

(pestrá diagnóza - nečernobílá řešení)

Konference Autismus v praxi je v pořadí již čtvrtou konferencí pořádanou Národním ústavem pro autismus, která se věnuje úspěšným i méně úspěšným kazuistikám z oblasti péče o lidi s autismem. Konference bude zaměřena převážně na kazuistiky, kde není jasné a jednoduché řešení, kde došlo u člověka s autismem k nějakému terapeutickému přerodu nebo kde dochází k multidisciplinární spolupráci odborníků, kteří problém jednotlivce vidí každý ze svého pohledu a pomáhají tak k ucelenému přístupu k člověku s autismem.

Cílem konference je nabídnout ověřené postupy, které se odborníkům či rodičům osvědčily v náročné péči o lidi s autismem, a které tak mohou být inspirací pro jiné. Na příkladech méně úspěšných kazuistik chceme otevřít diskuzi a poukázat na systémové i jiné chyby v péči o lidi s autismem, z kterých je dobré se poučit a zbytečně je neopakovat. 

Záměrem konference tak není přednášet teorii ani sdělovat obecně známé informace. Zajímají nás konkrétní příběhy, které nás v péči o lidi s autismem mohou inspirovat, poučit a hlavně posunout dál. Na konferenci vystoupí i samotní lidé s autismem, kteří ukáží, co jim v životě z terapií a sociálních, zdravotních nebo školských služeb pomohlo a co nikoliv.

Konference bude již tradičně rozdělena do čtyř bloků. Ty budou kopírovat život člověka s autismem. První blok se bude zabývat předškolním věkem. V druhém bloku se budeme zabývat konkrétními postupy u dětí školního věku. V třetím bloku se budeme věnovat dospívajícím a dospělým lidem s autismem. V posledním pak kazuistikám lidí, kteří o lidi s autismem pečují (rodiče a personál).

 

Máte-li zájem vystoupit na naší konferenci se svým příspěvkem, kontaktujte do konce května odborného garanta konference PhDr. Hynka Jůna, Ph.D., na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .  

 

Podrobný program bude zveřejněn začátkem června.

Účastnický poplatek:
950 Kč - zvýhodněná cena platí pro platby přijaté do 20. 8. 2018
1.100 Kč - plná cena platí pro objednávky nebo platby přijaté po 31. 8. 2017

Přihlašování pro účastníky:

Účastnici se přihlašují přes webový formulář zde.

 

Případné dotazy vztahující se ke konferenci směřujte prosím na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .