Hlavní informace

16.04. - 17.04.
2018

Řeč a problematika komunikace u osob s PAS

Počet volných míst:
-
Délka konání:
Pro koho je kurz určen:

Description

Lektorské zajištění

PhDr. Kateřina Thorová, Ph.D.
PaedDr. Věra Čadilová

Počet hodin

16

Akreditace

MŠMT ČR

Pro koho je kurz určen

Pro logopedy a speciální pedagogy, kteří se zabývají komunikační terapií, ev. pro rodiče dětí s PAS s deficitem komunikačních dovedností.

Anotace

 

Účastníci tohoto dvoudenního kurzu se zorientují v symptomatice poruch autistického spektra. Důraz je kladen na specifika komunikačních deficitů v průřezu celým spektrem (dětský autismus, atypický autismus, Aspergerův syndrom). Část přednášek je věnována diagnostice komunikačních dovedností, účastníci dostanou konkrétní škály určené pro testování a získají informace o typickém vývojovém profilu dílčích dovedností u dětí s poruchou autistického spektra. Speciální pedagog seznámí posluchače s metodou strukturovaného učení, která umožňuje zlepšit spolupráci dítěte mimo jiné i v  oblasti komunikace. Poslední blok je věnován praktickým nácvikům komunikačních dovedností, včetně ukázek pomůcek a videoukázek a to u dětí s nízko i vysoce funkčním autismem.

Program

 

 1. den (10:00 – 17:00)

Základy strukturovaného učení. Komunikace u dětí s autismem, alternativní formy komunikace. Ukázky praktických nácviků a pomůcek využívaných v komunikační terapii.

 2. den (9:00 – 16:00)

Symptomatika poruch autistického spektra, typické chování a projevy, typy autismu. Specifické obtíže v komunikaci a řeči. Vývoj a testování řečových a komunikačních dovedností.

Cena kurzu

3300,-Kč

 

Ze zpětných hodnocení:

"Díky kurzu tuším, jak a kam postupovat dále, jaké jsou další varianty řešení situací. Dostala jsem mnoho inspirace pro práci."
"Oceňuji zájem o naše dotazy, zapojení účastníků do diskuze."
"Přednášející ochotně respektovaly různorodost posluchačů a přizpůsobily předávání informací co nejvíce na míru každému z nás."
"Velmi se mi líbilo, že vše bylo vysvětleno na konkrétních případech, byly zodpovězeny všechny dotazy, byly mi poskytnuty rady u konkrétních klientů, obtížných situací z praxe."
"Kurz byl skvěle připravený. Velké množství videoukázek, což nám krásně ilustrovalo případy, o kterých paní doktorky hovořily. Určitě většinu věcí využiji v praxi - při práci se synem. Moc děkuji a doporučím dalším."

 

Registrujte se na tuto akci

Přihlašování uzavřeno

Venue

Venue:
Školící středisko NAUTIS - Závěrka
Ulice:
Závěrka 2369/14
Město:
Praha 6

Description

MHD na místo nejlépe do zastávky tramvaje „Marjánka“. Dále pak nahoru ulicí Liborova, po levé straně minete ulici Šlikova, následuje Závěrka, tou se dejte doleva a po pár metrech po levé straně narazíte na oranžový bytový dům číslo 14.

Parkovat v bezprostřední blízkosti nelze – v ulici jsou modré zóny. Možnost zdarma zaparkovat je ve 300 m vzdálené ulici Maratonská. 

Registration