Hlavní informace

14.10. - 14.10.
2016

3. ročník kazuistické konference - AUTISMUS V PRAXI

Počet volných míst:
-
Délka konání:
Místo konání:
Pro koho je kurz určen:

Description

PESTRÁ DIAGNÓZA - NEČERNOBÍLÁ ŘEŠENÍ                                                        

Konference Autismus v praxi je v pořadí již třetí konferencí pořádanou Národním ústavem pro autismus, která se věnuje úspěšným i méně úspěšným kazuistikám z oblasti péče o lidi s autismem. Konference bude zaměřena převážně na kazuistiky, kde není jasné a jednoduché řešení, kde došlo u člověka s autismem k nějakému terapeutickému přerodu, nebo kde dochází k multidisciplinární spolupráci odborníků, kteří problém jednotlivce vidí každý ze svého pohledu a pomáhají tak k ucelenému přístupu k člověku s autismem.

Cílem konference je nabídnout ověřené postupy, které se odborníkům či rodičům osvědčily v náročné péči o lidi s autismem, a které tak mohou být inspirací pro jiné. Na příkladech méně úspěšných kazuistik chceme otevřít diskuzi a poukázat na systémové i jiné chyby v péči o lidi s autismem, z kterých je dobré se poučit a zbytečně je neopakovat.

Záměrem konference tak není přednášet teorii ani sdělovat obecně známé informace. Zajímají nás konkrétní příběhy, které nás v péči o lidi s autismem mohou inspirovat, poučit a hlavně posunout dál. Na konferenci vystoupí i samotní lidé s autismem, kteří ukáží, co jim v životě z terapií a sociálních, zdravotních nebo školských služeb pomohlo a co nikoliv.

Konference bude rozdělena do několika bloků. Ty budou kopírovat život člověka s autismem. První blok se bude zabývat předškolním věkem, kde se zaměříme i na diagnostiku, zvláště pak souběhu autismu a PDA (syndrom patologického vyhýbání se požadavkům). V další části se budeme zabývat konkrétními postupy u dětí školního věku. V předposledním bloku se budeme věnovat dospívajícím a dospělým lidem s autismem a v posledním pak kazuistikám lidí, kteří o lidi s autismem pečují (rodiče a personál).

V rámci programu vystoupí: Kateřina Thorová, Veronika Šporclová, Jan Kouřil, Petra Jůnová, Speciální škola Nové Zámky (Slovensko), Petra Veitsová (škola Strakonice), Klára Pragerová (Pestrá společnost), Lenka Vopálková, Hynek Jůn, Hana Zobačová, Petr Třešňák (Děti úplňku) a další…

Detailní program bude zveřejněn v červenci 2017.

Účastnický poplatek:
850 Kč - zvýhodněná cena platí pro platby přijaté do 31. 8. 2017
950 Kč - plná cena platí pro objednávky nebo platby přijaté po 31. 8. 2017

Platba:
Platbu účastnického poplatku proveďte dle údajů na faktuře, která Vám bude zaslána do 7 pracovních dnů od registrace, jinak bude registrace považována za neplatnou. Do poznámky prosím uveďte jméno účastníka konference.
Informace pro platby ze zahraničí v EUR:
IBAN: CZ82 4000 0000 0051 1144 0001
SWIFT: EXPNCZPP

V případě zrušení své účasti po 6. 10. 2017 bude uplatněno 100% storno.

Místo konání: 
HOTEL DAPVítězné náměstí 4/684, Praha 6 - Dejvice
Hotel se nachází přímo na Vítězném náměstí - na "Kuláťáku" 50 metrů od stanice metra Dejvická. Dostupný také tramvajovými linkami č. 2, 5, 8, 20, 26 - do stanice Vítězné náměstí. Vlakem nejlépe na nádraží Praha - Dejvice.

V případě dotazů nás prosím kontaktujte na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Registrujte se na tuto akci

Přihlašování uzavřeno

Venue

Venue:
Hotel DAP, Praha 6 - Dejvice   -   Website
Ulice:
Vítězné náměstí 4/684
ZIP:
160 00
Město:
Praha 6 - Dejvice
Země:
Praha
Země:
Czech Republic

Description

 Hotel se nachází přímo na Vítězném náměstí - "Kulaťák" 50 metrů od stanice metra Dejvická. Dostupný také tramvajovými linkami č. 2, 5, 8, 20, 26 - do stanice Vítězné náměstí. Vlakem nejlépe na nádraží Praha - Dejvice.

Registration